סיור מודרך ע"י האוצר שרון תובל והמדריך המקומי טולגה סיסמנטלר, אדריכל צעיר ומנהל גלריה לאמנות בעיר.

הסיור הרביעי שלנו השנה מוקדש למוקד אמנות עולמי, לא פחות חשוב מהביאנלה בוונציה: הביאנלה באיסטנבול. הביאנלה משתרעת על מספר רב של מוקדים בעיר, לאורך הבוספורוס, באיי הנסיכים, במבנים עתיקים מאוד כמו החמאם הטורקי בין החמש מאות שנה, ועוד. הסיור יכלול בין היתר ביקור אצל אספן טורקי, וביקורים באזורים חדשים ומאוד טרנדיים ברחבי העיר. כמובן שלא לפסוח על מסעדות ואוכל טורקי מצוין שרק מקומי יכול להכיר. המדריך שלנו טולגה, אדריכל צעיר, ילווה אותנו בסיור. אוריינטליזם ואמנות עכשווית ! הצטרפו אלינו.

הביאנלה ה – 14 של איסטנבול נחשבת לאחת החשובות בעולם אחרי ונציה, סאו פאולו וסידני. השנה היא מציגה לאורך נהר בוספורוס, מהחלק האסיאתי הצפוני ביותר, בים השחור, ועד ליבשת האירופאית. האמנות מוצגת בכל רחבי העיר, בגלריות חדשות כמו "זורלו המרכז לאמנות המיצג", או גלרית ה-"סאלט" SALT המצוינת, מוזיאון סאקים סבנקי המציג אמנים בינלאומיים. המלון שבו נשהה (The Vault Karakoy) , הינו חלק מההתרחשויות שבעיר. יחד עם הביאנלה, מתקיימים אירועים ופסטיבלים מרתקים לא פחות, כמו פסטיבל המוסיקה, העיצוב, האופרה ועוד. מוצגים יותר מ 1500 אמנים בינלאומיים וחמישים עבודות מוזמנות. אוצרת את הביאנלה קרולין קריסטוב-ברקאגיאב, הנושא המטופל "מים מלוחים: צורות מחשבה", מנסה לקשר בין חיי האדם, התלויים בנוזלים המלוחים של גוף האדם, אל הנוזל הכי נפוץ על כדור הארץ, מי הים. לכן חלק מהאמנים עוסקים במדעים שונים כמו הטבע, העצבים, הפיסיקה, כימיה ועוד.

יום 1: לאחר ההגעה לאיסטנבול, בטיסה של פגאסוס, חברת הבת של טורקיש, בשעות הבוקר של, ניסע הישר אל המלון המפנק שלנו. המלון עצמו הוא חלק מהביאנלה, זהו מבנה שנבנה ב 1863 בסגנון נאו-רנסנסי, ושימש כבנק מרכזי עותומני. מלון דה וואט. נתחיל את הסיור, במחצית השנייה של היום, ביקור בחללים הקרובים יותר למלון, כמו מוזיאון "המודרן איסטנבול". משם נעלה לכיוון רחוב איסטקלל, עם עצירות רבות בדרך: בחלל התצוגה המרהיב הדפו – המחסן – , מוזיאון התמימות המפורסם, הגלריה המצוינת הנמצאת ממש באותו רחוב של המלון "סאלט גלטה" ועוד. (מסלול סופי יקבע בהמשך). בערב, נסעד לנו באחת המסעדות שהמדריך המקומי המקסים שלנו, טולגה ימליץ.

יום 2: את היום השני, נתחיל בארוחת בוקר מצוינת במרפסת של המלון המשקיפה אל הבוספורוס. נתחיל בהשלמת מוקדי הביאנלה הקרובים למלון, שטרם הספקנו לראות יום לפני, ונמשיך בהפלגה לאחד מאיי הנסיכים "בויוקדה". אי מקסים, מוצף בטבע. באי ישנם מספר מוקדי אמנות מעניינים כמו בספריה של האי, בבית מלון ספלנדיד פלאס, יהיו חדרים בהם יוצגו עבודות סייט ספסיפיק, בארמון ריזו, שהיה בית מגורים עד שנות השישים, בביתו של לא פחות מטרוצקי, ועוד הרבה. הביקור באי הוא בהליכה רגלית. כמובן שבערב למי שעוד יהיה כח, נאכל במסעדה טובה ומקומית ממולצת ע"י טולגה.

יום 3: ביום השלישי נשלב בין ביאנלה לבין ביקור בסטודיו של אמן טורקי מפורסם, וגם אצל אספן טורקי. נמשיך לעיר העתיקה ונבקר באחד ממוקדי הביאנלה הנמצא בחמאם טורקי עתיק מהמאה ה 15. החמאם הוא חלל של 1900 מ"ר ויציג תערוכה שלמה. משם כמובן, איך לא, נמשיך לשוק הבזאר הגדול ונעצור במסעדה טובה בדרך.. בערב, נחרוש את הרובע התוסס והצעיר של העיר, בקרבת המלון, סמטאות עם בתי קפה, חנויות מעצבים ועוד.

יום 4:  ביום האחרון שלנו לסיור, נשלים עם מספר מוקדי ביאנלה שטרם הספקנו לראות, וצהרים חופשיים לשופניג ודומה, עד החזרה ארצה בטיסת ערב לתל אביב.

התוכנית הסופית תפורסם לקראת מועד הסיור

טיסות פגאסוס ישירות לאיסטנבול, הלוך ושוב.

  • העברות משדה התעופה וחזרה.
  • תחבורה ציבורית בעיר והפלגות לאיים.
  • בית מלון בדרגת חמישה כוכבים The Vault Karakoy, או דומה, במרכז העיר, על בסיס לינה וארוחת בוקר.
  • כל הכניסות והביקורים.
  • ליווי של שרון תובל ומדריך מקומי טולגה.

הסיור אינו כולל:

  • ארוחות לא מוזכרות ושתייה.
  • טיפים והוצאות אישיות.
  • ביטוחים.

*** התוכנית עלולה להשתנות במקצת ***

מדיניות דמי הביטול של הסיור

למילוי טופס הזמנה