הסיור השלישי של Artours השנה מוקדש לאחד ממוקדי האמנות המבוקשים בעולם: הביאנלה בוונציה. הסיור בביאנלה יתקיים לצד ביקורים לא פחות מרתקים כמו הצצה אל מאחורי הקלעים של האופרה של ונציה "לה פניצ'ה", מפגש מרתק עם אספן אמנות מיוחד ומוכר בוונציה, ארוחת ערב בביתו של שף מקומי, ביקור נדיר בתוכנית הרזידנסי העתיקה בעולם בארמון אצולה ונציאני, ביקורי סטודיו באי לה ג'אודקה ועוד.
את הסיור תוביל ענת מרוק, שלמדה עיצוב תפאורה בוונציה ואף עבדה באופרה "לה פניצ'ה". האוצר שרון תובל ילווה את הסיור אף הוא.

 

יום 1

לאחר טיסת בוקר ננחת בשדה התעופה ליד ונציה משם נשוט בסירה לעיר עצמה  דרך נופי הלגונה. נגיע למלון Gabrielli Hotel Venezia, מלון בוטיק מעוצב הממוקם בלב העיר העתיקה, ושם אותנו במרחק הליכה מכל האטרקציות המשמעותיות בעיר. המלון מעוצב בסגנון אירופאי קלאסי, ומכניס אותנו מיד לאווירה שונה, שמתאימה לאופי הטיול. לאחר ההתאקלמות במלון, נתחיל את ארבעת ימי החוויה הוונציאנית שלנו בביקור בגני הביאנאלה (ג'ארדיני). בגנים  נערוך סיור מודרך במספר ביתנים ונקיים דיון על עבודות נבחרות. לקראת ערב נמשיך לסיור נוסף, אותו תלווה אדריכלית מקומית ובו נתוודע למבנה האיים הייחודי ולסגנונות האדריכלות והעיצוב המאפיינים את ונציה, החל מהתקופה הביזאנטית ועד המודרניזם. בערב, נחגוג את יומנו הראשון בוונציה במסעדה מקומית, שמוכרת רק לתושבי העיר.

יום 2

את היום השני נתחיל בביקור נדיר ביותר מאחורי הקלעים של בית האופרה של ונציה – "לה פניצ'ה", שם נפגוש את במאית האופרות אלנה ברבליץ'. נגלה את העולם המופלא של התפאורה, המוזיקה והבימוי במקום היסטורי ומלא השראה. לאחר צהרים באזור קסטלו, נמשיך למתחם השני של הביאנלה – הארסנאלה.  שם נבקר בבתי המלאכה העתיקים של צי הספינות הוונציאני, ונדון במספר ביתנים ויצירות נבחרות המוצגות. לקראת ערב נמשיך לביקור בסטודיו של אספן ואומן ייחודי הפועל בטכניקת הטרומפ ליי (Trompe-l'œil). נגלה את יצירותיו ואת אופן מחקרו התיאורטי והמעשי. את ערב יום שישי נחגוג בארוחת ערב בביתו של שף איטלקי מקומי, שיכיר לנו מקרוב את מטבח הגורמה בגרסה הוונציאנית.

יום 3

את היום השלישי שלנו בעיר, נתחיל בביקור מרתק בתוכנית הרזידנסי הראשונה בעולם, השוכנת בארמון שניתן בירושה למטרה זו בסוף המאה ה- 19 ע"י בת אצולה. מאז, הוא משמש מקום ליצירה לאמנים איטלקיים צעירים. נבקר בסדנאות בהן עובדים האמנים, הממוקמות בעליית הגג המופלאה של המבנה, ממנה נשקף נוף גגות הרעפים המייחד את העיר. לאחר שיטוט קצר בסמטאות העיר, נגיע לסטודיו של אמן ותיק ומבוסס הפועל בוונציה ומשמר את הטכניקה הייחודית של ציור בשמן, בה התמחו הציירים הוונציאנים הגדולים של תקופת הבארוק. משם נמשיך לאי ג'יאודקה ונבקר במרכז סדנאות אמנים נוסף של הקרן. לקראת ערב נשוב לעיר, וניהנה מארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום 4

ביום הרביעי שלנו בעיר, נבקר במספר מוקדי אמנות נוספים של הביאנלה, המוצגים בגלריות במיקומים שונים ברחבי מרכז העיר. הביקורים כוללים דיונים מרתקים אודות המוצגים וניקח בהם חלק. בתום הסיורים ניהנה מקצת זמן חופשי ומארוחת ערב במסעדה מיוחדת הממתינה לנו.

יום 5

ביום הסיור האחרון, נבקר באוספי אמנות בינלאומיים חשובים ביותר, כמו באוסף האמנות של פינו, המוצג ב- Punta della  Dogada, מתחם מרתק לאמנות עכשווית. נבקר גם באוסף האמנות של פרדה, המוצג כחלק מקרן אמנות על אותו שם. לאחר מכן, מגיע לכולנו זמן חופשי לשוטטות וקניות, וכמובן לארוחת ערב חגיגית לפרידה מהסיור המרתק שלנו בעיר. בסוף היום כבר נתכונן ליציאה לכיוון שדה התעופה.

*התכנית עשויה להשתנות מעט על פי הצורך ובהודעה מראש.

למילוי טופס הזמנה

מדיניות דמי הביטול של הסיור

מחיר הסיור 1,540 €  לאדם בחדר זוגי וכולל:

  • ליווי והדרכה מקצועית ע"י המומחים ענת מרוק והאוצר שרון תובל.
  • טיסות אל-על ישירות לוונציה.
  • העברות משדה התעופה וחזרה.
  • לינה במלון Gabrielli Hotel, בדרגת 4 כוכבים על בסיס לינה וארוחת בוקר.
  • כל הכניסות והביקורים לתערוכות, תצוגות והדרכות.
  • תחבורה ציבורית בוונציה.
  • תוספת לחדר יחיד בעלות של 235 € בלבד.

*המחיר אינו כולל ארוחות ושתיה מלבד ארוחות הבוקר, טיפים והוצאות אישיות, תוספות לחדר יחיד וביטוחים אישיים.

למילוי טופס הזמנה

מדיניות דמי הביטול של הסיור

לפרטים נוספים והזמנת מקום התקשרו אלינו: 03-7611200